İçeriğe geç

Hakkımda

1977 yılının Haziran ayında Elazığ’da dünyaya geldi. Üniversite dahil tüm öğrenim hayatı Elazığ’da geçti. 2002 yılında Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Henüz lise birinci sınıf öğrencisiyken mikrofonla tanıştı. Merhum babası Naim Bey’den gizli saklı yerel bir radyoda programlar sundu. Yaklaşık 15 yıl Elazığ’daki FM 23, Yağmur FM, Kanal 23 ve Kanal E yayın kuruluşlarında sunuculuk, haber spikerliği, program yapımcılığı ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini üstlendi. Yağmur ismini verdiği şiir programını iki farklı radyoda 5 yıl boyunca kesintisiz hazırladı ve sundu.

2002-2004 yılları arasında bilişim sektöründe web tasarım ve yazılım alanlarında ticari faaliyetlerde bulundu.

2004 yılında Elazığ Özel Harput Koleji’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. Öğretmenlik mesleği ile radyo-televizyon çalışmalarını iki yıl süreyle birlikte yürüttü. İki yıl sonra radyo-televizyon mecrasındaki iş hayatını kendi isteğiyle sonlandırarak, tamamen öğretmenlik mesleğine yöneldi. Öğretmenlik ile birlikte yazılım geliştirici olarak birçok projede yer aldı.

Elazığ Valiliği tarafından 2004-2008 yılları arasında Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nın sunuculuğunu yapmak üzere görevlendirildi. Bu süreçte Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Elazığ Müftülüğü’nün il genelindeki birçok etkinliğinin sunuculuğunu yaptı.

Özel Harput Koleji gibi bir ailede 4 yıl süreyle görev yapan Er, bu süreçte kolejin onlarca etkinliğinde aktif görev üstlendi. 2008 yılında bu mutlu yuvadan ayrılarak Malatya’ya yerleşti ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak bu ilde üç yıl süreyle görev yaptı.

2011 yılının Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığı’na atanarak Şırnak’ın Silopi ilçesindeki İpekyolu İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik hayatına devam etti. 2012 Eylül ayında tekrar Malatya’ya atanan Er, Malatya Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi ile Özel Final Temel Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 2006 yılında kurduğu Medya İnternet Yazılım Teknolojileri firmasına daha sonra danışman olarak dışarıdan hizmet verdi.

2021 Ocak ayında Balıkesir’e yerleşen Er, Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurucu ortağı olduğu Kulga Yazılım ve Telekomünikasyon Ltd. Şti. (Medya İnternet) firmasında Sistem Yöneticisi olarak görev yaptı. 2023 Mayıs ayında şirket yönetimini oğlu Naim Buğra’ya devretti.

Ömer Faruk Er halen Balıkesir Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak çok sevdiği öğretmenlik mesleğini sürdürüyor.

Bir hobi olarak video sunumları, tanıtım filmleri ve reklam seslendirmelerine devam eden Er, halen birçok önemli web projesine danışman olarak destek sağlamaktadır. Er’in 20 yıllık deneyimi ile sunucu yönetimi, mikroservisler, cloud (bulut) teknolojileri ve birçok yazılım dili ile birlikte DevOps uzmanlığı bulunmaktadır.

Meslektaşı Mine Hanım ile evli olan Ömer Faruk Er, Naim Buğra ve Hakan Tuğra isimlerinde iki evlat babasıdır.